تعمیر پکیج اخگر اصفهان

تعمیر پکیج اخگر اصفهان

تعمیر پکیج اخگر اصفهان نیازمند داشتن تخصص و تجربه در این زمینه می‌باشد و به صرف مطالعه مطالب متعدد در اینترنت نمی‌توان اقدام به تعمیر پکیج دیواری منزل نمود. البته متاسفانه یا خوشبختانه در اینترنت مطالب زیادی را نمی‌توان در زمینه آموزش تعمیر پکیج اخگر پیدا کرد و به همین دلیل ما برای نشان دادن حسن نیت خود به شما و با این انگیزه که شاید اطلاعاتی که در این مطلب منتشر می‌شود روزی باعث رفع مشکل پکیج و گرم شدن کانون خانواده ای شود اقدام به ارائه این اطلاعات مینمائیم.

پیش از هر چیز باید بگوییم رعایت نکردن هر کدام از مواردی که در نصب پکیج ضروری است، باعث به وجود آمدن خطراتی جبران ناپذیر می شود، به همین دلیل حتما برای نصب پکیج دیواری اخگر اصفهان ، سرویس پکیج اخگر در اصفهان و تعمیر پکیج دیواری اخگر اصفهان از تعمیرکار پکیج در اصفهان کمک بخواهید.

کم شدن فشار بار پکیج دلیل اصلی خاموش شدن پکیج اخگر:

فشار بار پکیج در اکثر پکیج های دیواری بوسیله یک گیج که دارای عقربه 1 تا 6 می‌باشد مشخص می‌شود، این فشار در حالت عادی می‌بایست بین 1 تا 1/5 بار باشد.

زمانی که فشار بار پکیج افت پیدا می‌کند و به زیر 1 میرود ممکن است عملکرد پکیج مختل شود و در این حالت شما می‌توانید از طریق شیر پرکن که در زیر پکیج تعبیه شده است اقدام به بالا بردن فشار بار پکیج نمایید.

روشن نشدن سه شعله پیلوت و روشن نشدن پکیج:

اگر شما پکیج دیواری و یا حتی زمینی منزل خود را که هنگام مسافرت خاموش کره اید و پس بازگشت به منزل و اقدام به روشن کردن بوسیله جرقه زن خود پکیج روشن میکنید حتما دقت داشته باشید که پیلوت به کار رفته در پکیج های اخگر سه شعله می‌باشد و گاها ممکن است به دلیل کمی کثیف شدن، هنگام روشن کردن جرقه زن به جای اینکه هر سه شعله را روشن کند فقط شعله سمت جرقه روشن شود، در این حالت اگر حتی ساعت ها دکمه پیلوت را فشار دهید امکان ندارد شمعک ثابت بماند. برای رفع این مشکل براحتی بوسیله دستی اقدام به روشن کردن سه جهت شعله پیلوت نمایید.

علت روشن نشدن و یا ثابت نماندن شعله پیلوت پکیج:

در پکیج های اخگر یکی از ایرادات شایع روشن نشدن پیلوت میباشد که شما در برخورد با این مشکل ابتدا باید دقت کنید که سه جهت پیلوت روشن شده باشد و در صورتی که یک جهت خاموش بود باید با کبریت روشن کنید

یکی دیگر از مشکلات پکیج های اخگر و همین طور تمام پکیج ها کم شدن فشار بار پکیج میباشد که توسط مانومتر مشخص شده است این درجه باید همیشه بین ۱ و ۲ باشد و در صورت پایین رفتن توسط شیری که به همین منظور در پکیج های دیواری زیر پکیج و در پکیج های زمینی روی پانل و یا داخل قرار گرفته است درجه فشار بار را تنظیم کنید

یکی دیگر از ایرادات شایع در پکیج های اخگر بالاخص پکیج های زمینی که پمپ پکیج معمولا در فصل تابستان خاموش میباشد جام شدن پمپ میباشد که برای رفع این مشکل شما میبایست بعد از باز کردن درب پکیج و همینطور پیچ جلوی پمپ اقدام به روان سازی محور داخلی پمپ نمایید

راه اندازی پکیج اخگر :

در ابتدا باید فشار بار پکیج را تنظیم و با فشار دادن دکمه سفید رنگ (در برخی مدل ها ولوم مشکی) و زدن جرقه (اگر جرقه نزد با کبریت) پیلوت را روشن کرده و پس از ۲۰ ثانیه رها میکنیم (اگر ولوم مشکی بود بعد از انجام این کار باید ولوم را بچرخانید به سمتی که علامت شعله پایین باشد) و در آخر در پکیج های دیواری حالت را روی زمستان و یا تابستان قرار داده و در پکیج های زمینی ترموستات را زیاد کرده و در زمستان کلید پمپ را روشن میکنیم

توجه :

در زمستان قبل از هر کاری باید مطمئن شوید شیر های رفت و برگشت رادیاتور زیر پکیج و  شیرهای سر رادیاتور باز باشد

علت گرم نشدن آب پکیج اخگر :

یکی از مشکلات شایع در پکیج دیواری اخگر گرم نشدن آب مصرفی در فصل تابستان و همچنین ولرم بودن آب مصرفی در زمستان می‌باشد که اغلب به خاطر خراب شدن و یا به عبارتی سوراخ شدن دیافراگم لاستیکی شیر سه راهی پکیج دیواری اخگر میباشد.

دیافراگم پکیج اخگر چیست و کجا قرار دارد؟

دیافراگم لاستیکی در پکیج دیواری اخگر یکی از قطعات اصلی جهت گرم کردن آب مصرفی در این پکیج می‌باشد.

در واقع در پکیج دیواری اخگر مدل ACB به دلیل قدیمی بودن از شیر سه راهی هیدرولیکی استفاده شده است. این شیر سه راهی بر خلاف نمونه جدیدتر آن که با موتور برقی کار می‌کند وظیفه دارد زمانی که مصرف کننده آب مصرفی را باز می‌کند مدار آب سیستم را که در فصل زمستان به سمت رادیاتورها در جریان است بسته و آب داغ شده که از مبدل اصلی آمده را به سمت مبدل ثانویه که در پکیج دیواری اخگر با نام مبدل آب به آب شناخته می‌شود هدایت کرده و به این ترتیب آب مصرفی که در سمت دیگر مبدل در حرکت است گرم می‌شود.

نقش دیافراگم در شیر سه راهی پکیج اخگر به عنوان عامل اصلی که توسط فشار آب ورودی باعث حرکت سوپاپ بایپاس می‌شود هست و در صورت سوراخ شدن و یا دفرمه شدن لاستیک دیافراگم وقتی آب به قسمت پشت دیافراگم رسید توانایی حرکت دادن سوپاپ را ندارد و در نتیجه آب مصرفی در مبدل گرم نمی‌شود.

در فصل تابستان نیز با باز کردن آب مصرفی و حرکت دیافراگم علاوه بر اینکه سوپاپ مسیر گردش آب را به سمت مبدل هدایت می‌کند با جلو آمدن میله ی فنر سوپاپ و میکروسویچی که در سر شیر سه راهی قرار گرفته است به برد الکترونیک اطلاع می‌دهد که آب مصرفی باز شده است و برد کنترل نیز به شیر گاز فرمان می‌دهد و شعله اصلی برقرار می‌شود.

با این توضیحات مطمئنا متوجه شدید که چرا وقتی دیافراگم معیوب یا پاره شود آب مصرفی سرد می‌باشد.

 

دیگر خدماتی که  بهین سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه می دهد : 

تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان ،  تعمیرات تلویزیون در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، سرویس ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان  ،  تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، تعمیر کولر گازی در اصفهان ، نصب کولر گازی در اصفهان  ،  سرویس کولر گازی در اصفهان  ، تعمیر پکیج دیواری در اصفهان ، نصب پکیج دیواری ، سرویس پکیج در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، نصب یخچال و فریزر در اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید در اصفهان ، عیب یابی یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر یخچال ساید سامسونگ اصفهان ، تعمیر کار یخچال ساید سامسونگ .

نظرات کاربران

سلام عصر بخیر ممنون از اطلاعات خوبی که در مورد پکیج اخگر در سایت گذاشتید برای سوال فنی اگر شماره اعلام کنید خیلی ممنون میشم
( 1400/03/03 - 14:15 )
برای سوالات فنی شماره ميخواستم
سلام عصر بخیر ممنون از اطلاعات خوبی که در مورد پکیج اخگر در سایت گذاشتید برای سوال فنی اگر شماره اعلام کنید خیلی ممنون میشم
( 1400/03/03 - 14:15 )
برای سوالات فنی شماره ميخواستم